Vysokotlakové pásové lisy Vanex VT

Domov » Pásové lisy Vanex » Vysokotlakové pásové lisy Vanex VT

Vysokotlakové pásové lisy Vanex VT sú ideálnym riešením na odvodňovanie vláknitých kalov (napr. papierenského kalu) a buničiny.

Vysokotlaký pásový lis Vysokotlaký pásový lis Vysokotlaký pásový lis

Hlavné výhody vysokotlakových lisov Vanex VT

  • Vďaka dvom gravitačným zónam s celkovou dĺžkou až 6 možno odvodňovať aj kaly s veľmi nízkym obsahom sušiny (cca. 1 %). Investičné a prevádzkové náklady sa znižujú, keďže do linky nie  je nutnézapojiť zahusťovač.
  • Dlhá gravitačná (6 m) a lisovacia zóna (3 m) umožňujú vytvoriť hrubú vrstvu kalu, ktorá je predpokladom dosiahnutia vysokej výstupnej sušiny.
  •  Súčasťou lisu je jedinečná aktívna vysokotlaková zóna. Lisovacie valce fungujú zároveň ako pohon, vďaka čomu lis vyvíjaextrémny lisovací tlak už pri miernom napnutí filtračných sít. Lisovací tlak možno zvyšovať až do maximálneho krútiaceho momentu lisovacích valcov.(Pri štandardných vysokotlakových lisoch je pri zvyšovaní tlaku nutné zvyšovať aj napnutie filtračných sít, aby nedochádzalo k preklzu na valcoch. Lisovací tlak je obmedzený pevnosťou filtračného sita v ťahu, preto je nutné použiť nekonečný pás stkaným spojom.)
  • Vysokotlakové lisy Vanex VT dokážu pracovať aj pri miernom napnutí filtračných sít, takže možno použiť aj špirálové sitá s rozoberateľným spojom. Ich výmena je oveľa jednoduchšia a trvá kratšie ako výmena nekonečného pásu. Pri nákupe špirálových sít klesajú obstarávacie náklady v porovnaní s nekonečnými tkanými sitami s tkaným spojom približne o polovicu.
  • Konštrukcia lisov VT môže byť jednoduchšia ako pri klasických vysokotlakových lisoch, keďže v nich možno použiť špirálové sitá s rozoberateľným spojom. Pri klasických lisoch je na inštaláciu nekonečných pásov nevyhnutné použiť systém Cantilever. Cena vysokotlakých lisov Vanex VT je výrazne nižšia ako pri štandardných vysokotlakových lisoch, pričom dosahujú porovnateľné prevádzkové parametre(hodnota výstupní sušiny).

Pri skúšobnom lisovaní papierenského kalu alebo buničiny dokážeme pomerne presne odhadnúť výstupnú sušinu reálneho pásového lisu.

Orientačné výkonové parametre odvodňovania papierenského kalu:

VT